• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

skrill

 1. comakot

  Примање на средства како “донации“

  На кратко да кажам ќе отворам гејм сервер (мајнкрафт :) ) и сакам да има како продавница каде можат да купуваат ранкови и слични работи на серверот, па сега да прашам што можи да се користи за да можам да вадам пари во македонија, пејпал единсвтена опција да користам словенски акаунт со НЛБ...
 2. DonFrozex

  Вадам пари од Skrill/Neteller

  Вадам (исплаќам) пари од Skrill/Neteller. Почетна провизија: 12% од сумата што ќе легне кај мене на сметка. За поголеми суми (800е+) има простор за преговор. Исплата до 1000е во 24 часа, за поголеми суми - тро поче. Исплата во Евра, или во МКД по куповен курс од НБРМ.
 3. alderson

  Картичка за withdraw од Skrill

  Вака сега имам околу 60 долари останати на Скрилл акаунт, но не можам да ги ставам на картичка од Стопанска Банка, се јавив ми велат дека сајтот Скрилл е категоризиран како сајт за игри на среќа и не можи да се извадат пари.. Е сега дали некој од вас има извлечено пари од скрилл на некоја друга...
 4. comakot

  Помош за Skrill

  Дали може со скрилл и со сметка од ТТК да се повлечат пари овдека во мк? Пред да напрам нешто глупости и да ги заглавам парите на скрилл, па ако има некој искуство со скрилл кажете да знам дали да барам некој друг сајт или да вадам од НЛБ и пејпал словенски да си напрам
 5. AcoBT

  Skrill (moneybookers) не прима депозити/повлекување во долари

  Пред некое време се логирам на акаунтот на скрил кој е верифициран и користен со години и ми излезе нотификација дека не примаат депозити и повлекување во долари. На акаунтот на freelancer.com парите ми се префлрени во долари и како такви не можам да ги конвертирам во друга валута. Пејпал е...
На врв Дно