• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

скрил

 1. DonFrozex

  Вадам пари од Skrill/Neteller

  Вадам (исплаќам) пари од Skrill/Neteller. Почетна провизија: 12% од сумата што ќе легне кај мене на сметка. За поголеми суми (800е+) има простор за преговор. Исплата до 1000е во 24 часа, за поголеми суми - тро поче. Исплата во Евра, или во МКД по куповен курс од НБРМ.
 2. comakot

  Помош за Skrill

  Дали може со скрилл и со сметка од ТТК да се повлечат пари овдека во мк? Пред да напрам нешто глупости и да ги заглавам парите на скрилл, па ако има некој искуство со скрилл кажете да знам дали да барам некој друг сајт или да вадам од НЛБ и пејпал словенски да си напрам
 3. AcoBT

  Skrill (moneybookers) не прима депозити/повлекување во долари

  Пред некое време се логирам на акаунтот на скрил кој е верифициран и користен со години и ми излезе нотификација дека не примаат депозити и повлекување во долари. На акаунтот на freelancer.com парите ми се префлрени во долари и како такви не можам да ги конвертирам во друга валута. Пејпал е...
На врв Дно