Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ситрокс

  1. ContentBot

    Шпионскиот софтвер на македонската компанија Cytrox злоупотребувал 0-day пропусти во Chrome и Android

    Минатата недела безбедносните експерти на Google предупредија на три кампањи во кои софтверот за следење Predator бил користен за следење на корисници на Android. Софтверот злоупотребува неколку 0-day пропусти и неколку пропусти кои не биле „закрпени“ навреме. Threat Analysis Group на Google...
На врв Дно