Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

sim swap

  1. ContentBot

    Што се SIM swap напади и зошто се застрашувачки

    Пред две недели полицијата во Онтарио, Канада уапси тинејџер осомничен дека ја извршил најголемата кражба направена од страна на само една индивидуа со помош на т.н. “SIM swap” (мак. замена на SIM) напад, преку кој успеал да стигне до над 36 милиони US долари, откако во февруари британските...
На врв Дно