• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

sigma

 1. nikigo

  Pentax k-r + lenses + flash

  Итно продавам комплетен систем Pentax, сочуван и користен за аматерски потреби: 1. Тело Pentax K-R + адаптер за 4xAA батерии и м42 адаптер - минт состојба, комплет со кутија, упатство и сите стандардни додатоци, кабли, капачиња и слично (shutter count ~18300) 2. SMC Pentax DA 16-45mm 1:4 ED/AL...
 2. Boce!

  Рецензија Sigma 17-50 f2.8 vs. Nikkor 50 mm f1.8

  Сакајќи да избегам од секојдневните обврски, се позанимавав малку со двава објективи - Sigma 17-50 f2.8 vs. Nikkor 50 mm f1.8 (FX). Ги ставив во доста слабо светло (слабо осветлена соба) и направив фотографии за да ги споредам. Подесив ИСО на 800, Сигма-та на 50мм, и сликав две сцени. Едната е...
На врв Дно