• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

shopify

 1. DonFrozex

  Хостинг за Wordpress + WooCommerce

  Пола година сум веќе на Shopify и сето она што ми го нудат како пакет сум релативно задоволен, со исклучок на неколку ситници. Хостингот верувам дека им е некој shared, но е доста брз, и со малку едитување на избраната тема, успеав да дигнам до 100% Page Speed на Google. Но ова е само за Desktop...
 2. D

  Shopify

  Здраво дечки, нов сум на форумов и сакам да прашам дали некој има искуство со shopify и општо со dropshipping платформите и дали имате некои информации во врска со ова. Сакам да започнам online market но сакам да се информирам пред да започнам нешто такво. Ви благодарам.
 3. D

  Dali moze Shopify da se povrze so nasive banki i kartici za plakjanja?

  Dali moze Shopify da se povrze so nasive banki i kartici za plakjanja?
На врв Дно