• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

сервис на дигитални камери

  1. A

    Менување на ЦЦД сензор кај Никон П-90

    Ми треба помош (мислења, совети, искуства) околу поправката на Никон П-90 дигитален фотоапарат. Знам дека е постар модел и надминат во можностите кои ги нуди, но се заинатив да го оживеам, нормално со однапред ограничен буџет. Апаратот при паѓање имаше скршен дисплеј кој го заменив со нарачка...
На врв Дно