Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

seo

 1. ContentBot

  Случај Vlada.mk: Што е SEO спам, spamdexing и како може да се отстрани

  Пред девет месеци, на сајтот на Владата на Република Северна Македонија – vlada.mk – сѐ продаваа повеќе модели на спортски патики и ташни. Случајот е застрашувачки ако се земе предвид дека наместо модели на патики, хакерите кои добиле пристап до сајтот на vlada.mk искористувајќи ги неговите...
 2. Miki98

  Оптимизација на страни и форуми

  Здраво другари Решив да направм нов канал на јутуб,и да уплоадурам видеа за оптмизација на страни и форуми. Дали сега може некој да ми помогне 1.Kaко да направам friendly seo url на страна или на форум? Дали треба да менам .htacess.txt 2.Inline CSS Test 3.Deprecated HTML Tags Test 4.CDN Usage...
 3. Kompjuter100

  Conflict plugin

  Здраво, бидејќи мислам дека овој форум е најсоодветен, имам проблем со конфигурирање на Yoast SEO за WORDPRESS. Сите можни туторијали ги пробав и пак не ми успеа, дури симнав и соодветен плаг ин за тоа и пак не ми проработи. Ве молам кој може да ми помогне, со овој проблем ми е оневозможено да...
 4. Anchor

  Digital Marketing во МК

  Извор: Едвај еден процент од македонските фирми продаваат на интернет, Македонија нема амбиент за поголема он лајн продажба Извор: Македонија нема амбиент за поголема интернет продажба | Телма Може некој да ми каже кои се тие (едвај) 5 квалитетни online продавници во МК? Мислења?
 5. JasSum

  SEO

  Ми треба SEO експерт. Ќе треба да се средуваат сајтови на клиенти, може да се водат и социјални мрежи. Се работи од дома. Доколку сте заинтересирани пратете порака или препорачајте некој/а што ќе знае да го работи тоа. Админи, ми треба човек од форумот, не сум фирма, не можам да постирам на ит...
На врв Дно