• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

семинарска

  1. Filipoff

    [C++]Замолувам за помош - Семинарска due to Thursday

    Направете датотека за апликанти кои сакаат да извадат лични документи.Максималниот број на апликанти во денот е 50.Секој апликант во датотеката има свој запис(record) кој се состои од следниве полиња: 1.Име на апликантот - string 2.Презиме на апликантот - string 3.Матичен број - int 4.Датум на...
На врв Дно