Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

seminarska

  1. Filipoff

    [C++]Замолувам за помош - Семинарска due to Thursday

    Направете датотека за апликанти кои сакаат да извадат лични документи.Максималниот број на апликанти во денот е 50.Секој апликант во датотеката има свој запис(record) кој се состои од следниве полиња: 1.Име на апликантот - string 2.Презиме на апликантот - string 3.Матичен број - int 4.Датум на...
На врв Дно