• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

security

 1. Глупав

  Avast Premium Security 6 месечна претплата

  како што гласи насловот... Прашања во ПП 10EUR
 2. zeroscience

  I Own Your Building (Management System) - Security Research Report

  Линк: https://www.zeroscience.mk/files/ioybms_gk_2019.pdf
 3. Winncoot

  Предлог CCTV WiFi Security Camera

  Сакам да купам камера за видео надзор која ќе можам да прегледувам од телефон и да снима на SD Card (или право во ПЦ (HDD)). Би било убаво и да снима само на Motion detection, но најважно ми е поквалитетна снимка и Live View од телефон. Ги разгледував на Ebay/Aliexpress и ако некој купил од...
 4. Avid

  ES File Explorer безбедносни пропусти

  Неколку експерти за безбедност пронајдоа безбедносни пропусти во ES File Explorer, апликација што има 100 милиони симнувања на Play Store. Едниот пропуст дозволува напаѓач што е поврзан на истата мрежа со вас да ви влезе во телефонот и да си инсталира апликации, да види информации итн. Другиот...
 5. zeroscience

  PoC||GTFO - .mk mirror

  International Journal of PoC||GTFO - .mk mirror Линк: International Journal of PoC||GTFO :monster: PoC||GTFO | No Starch Press
На врв Дно