• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

сателитска

 1. DemoUser

  Продадено Продавам комплет сателитска

  Се продава комплет сателитска опрема која се состои од следниве делови : Сателитски тањир 1.2м шпанско производство не е кинезарија или турски со тоа што ова го потврдувам дека фаќа одредени транспондери кои други тањири не ги фаќаат али ова само човек кој што се разбира ептен и е информиран...
 2. B

  Листа на сателити во Македонија

  Дали некој има листа на сателити кои се достапни на територијата на Македонија и колку сателитски антени се потребни за да се превземат сите канали? Поточната локација е Скопје. Однапред благодарам.
На врв Дно