Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

sass

 1. P

  Пробем со Media Querys

  Здраво , Имам проблем со media querys кога сум во inspet elemnt го покажува ама како disabled и не го применува стило, ама кога ќе го disable главното proprety тогаш го аплицира media query. Барав на нет ама ништо не ми помогна, пробав триста начини ама пак не сака Еве screenshot од devtools...
 2. Fatal1ty_

  !YepCss домашен {css framework}

  YepCss е 100% домашен производ кој ќе ви помогне да го олесните првењето на responsive веб страни. Користи Sass и е целосно бесплатен за коритење. Prefix: b — block i, icon- — icons t — text w — width h — height bg — background-color gr — gradients bor — border mar — margin pos —...
На врв Дно