• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

sapphire nitro+

  1. gremlin

    2x Sapphire RX580 Nitro+ 8GB

    Се продаваат две графички Sapphire RX580 Nitro+ 8GB, користени се помалку од еден месец, имаат гаранција во оригинално пакување комплет. Цена: 460 EUR една или 900 за двете. Инфо за копачите, имаат микрон меморија и се оверклокува до 2250 а при тоа постигнува хеш рејт од 32.2 MH на ethash на...
На врв Дно