• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

sandy bridge

 1. zipi123

  kupuvam i5 2/3ta gen

  I5 2/3ta gen,bez cooler, ponudete so cena vo pp
 2. edin.ademovic

  Купено Купувам i5 трета или втора генерација

  Здраво! Сакам да купам i5-ка која што или Ivy или Sandy bridge. Уште подобро ако имате уште една плочка од 4GB DIMM DDR3 1.5V рам да ми дадете цена во пакет. Ми треба само како мал привремен буст поради тоа што сега сум на Celeron g2030. Чипсетот ми е h61m. Поздрав!
 3. W

  Купувам Intel CPU за Лаптоп(TDP=35W)

  Момци, како што гласи насловот, барам Sandy Bridge или Ivy Bridge процесор за лаптоп со TDP=35W. Пожелно е да е некој од следниве: 1. Intel Core i7-3612QM processor (2.1 GHz, SC turbo up to 3.1 GHz, 6 MB L3 cache), Quad 35 W 2. Intel Core i7-3520M processor (2.9 GHz, SC turbo up to 3.6 GHz, 4...
На врв Дно