Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

samsung smart tv

  1. rotkiv

    Проблем Проблем со Samsung Series 7 (4K UHD)

    Здраво на сите! Веќе неколку дена се обидувам да поврзам PlayStation4 (стандард верзија - fat) со Samsung Series 7 TV (Model number: UE43RU7092UXXH) . На телевизорот цело време стои No Signal порака. Еве листа од работи што се обидов да ги направам со цел да дојдам до слика од уредот...
На врв Дно