• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

samsung 850

 1. ImTheDude

  Проценка Конфигурација i7 4790k/ Z97 Hero / 2x8Gb DDR3

  Ќе ве замолам за проценка на следната конфигурација. Asus Maximus VII Hero Z97-1150 - купено од DD Store, супер сочувана, нема мана до сега Intel i7-4790K 1150 - купено од Setec, супер сочуван, нема мана до сега, не е клокан Asus HD7850-DC2-2GD5 - купено од Setec, има спој на конекторите и...
 2. Avid

  Проценка AMD Phenom AM2+ конфигурација

  Среќен Божиќ! Сите делови се пред 8 години освен двете плочки рам, ССД-то и графичката. Кратко: CASE: Cooler Master Centurion 590 COOLER: Cooler Master Hyper 212 CPU: Phenom II X4 965 3.4ghz Black Edition MB: ECS A890GXM-A v1.0 PSU: Cooler Master 620w 80+ GPU: Gigabyte 6770 1GB DDR5 SSD...
На врв Дно