• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ryzen ripjawsv

  1. zipi123

    Конфигурација

    Другар сака да склопи компјутер па ме праша за делови, му ги понудив овие.Ме интересира ваше миселење? CPU AMD RYZEN 5 1500X 3,7GHz 18MB 10.170 PSU 600W EVGA 600W White 80+ 3500 ASUS DUAL GTX 1060 6GB 18.000 MB Gigabyte AB350M Gaming 3 5000 RAM DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz G.SKILL RipjawsV 13.000...
На врв Дно