• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

#ryzen #intel #nvidia

  1. K

    Mislenje za upgrade ili nova

    Zdravo, shto mislite bi bilo podobro, Imam Asus p8h61-m i3 3220 2x 4 GB RAM DDR3 Asus nVidia GT 630 500GB WD CBlue kupuvav rx 580 xfx 8 gb gts za evtino od drugar, i sega da probam da najdem i7 3770 i da go pariram so grafickata ili drugata opcija da go prodavam konfiguracijata gore zaedno so...
На врв Дно