Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ryzen 5600x

 1. 5600x + Asus B550 Tuf + 32GB ram + Asus GT 501 case

  5600x + Asus B550 Tuf + 32GB ram + Asus GT 501 case

  се продаваат следниве компоненти: 1. Процесор: Amd Ryzen R5 5600X, фул пакување, гаранција истечена, 6000 ден 2. РАМ: Kingston HyperX Predator 2x16GB @3600Mhz CL17, модел: HX436C17PB3A/16 (2 стикови), фул пакување, гаранција уште околу 3 години, цена 4000 ден. 3. Матична: Asus Tuf B550-PLUS...
 2. Нема Слика

  Ryzen 5 5600X

  Продавам Ryzen 5 5600X, стар е околу година и пол, купен е преку Гојдо од Анхоч бидејќи тешко се наоѓаше залиха тој период ама не можам да ја најдам гаранцијата, не ја знам точната дата на купување, ако случајно води евиденција @gOJDO слободно нека ускочи xD Нормално функционален, користен е...
На врв Дно