Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ryzen 5 3600

 1. Ryzen 5 3600

  Ryzen 5 3600

  Се продава AMD Ryzen 5 3600 BOX со гаранција во Нексио до 18.03.2023. Се продава поради upgrade на 5900X. Процесорот доаѓа исчистен од термална паста, спакуван во оригиналната кутија со оригиналниот Wraith Stealth кулер. Нема никакви оштетувања и е користен (и.е. тестирано исправен) до...
 2. Kaurex

  R5 3600 температура

  Здраво дечки, склопив еден нов билд со Ryzen 3600, ама на idle температурите на процесорот ми стојат околу 55-60 степени, со 10% load и stock кулер. На Aida64 stress test на 100% load качи и до 98. Исто така си е искористена термалната паста која што веќе си беше на самиот сток кулер. Дали некој...
На врв Дно