• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ryzen 5 2500u

  1. Rukfash

    Dell Inspiron 15 3585 Ryzen 5 8gb-ram-256gb ssd

    Дечки, ако може мислење за лаптопот. Првенствено е за 11 годишно девојченце кое ке го користи за во школо ама ќе игра по некоја игра со Vega 8 која знам дека ке е одлична, а ќе се користи и фамилијарно по дома. Дали некој може да најде инфо за матичната дали има додатни слотови за HDD, SSD, RAM...
На врв Дно