Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ryzen 3900

 1. Нема Слика

  Asus prime x570-p, ryzen 9 3900x , 32 gb ram kit of 2

  Se prodava maticna ploca x570 asus prime x570-p so ryzen 9 3900X so kit of 2 Ram 2x16 3200MHz Site delovi imaat aktivna garancija Maticnata ima garancija do 05.2024 Procesorot ima garancija do 11.2023 Ramot ima garancija do 05.2026 Site se lokalni garancii. Na list so povekje delovi, mozam...
 2. Winncoot

  Купувам Ryzen 7 3xxx или Ryzen 9 3900x

  Понудете ми во ДМ АМД процесор од стилот на Ryzen 7 3700/3800/x/xt, Ryzen 9 3900x/xt
 3. Garfield'

  Што кулер или матична може да се стави?

  Здраво Од каде можам да знам кој кулер треба да ставам во матичната за процесорот Ryzen 9 3900X и која матична можам да ја ставам? Барав во мк но ништо не најдов од ryzen 9 и матична Благодарам однапред.
На врв Дно