Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ryzen 3700x

 1. Продавам Ryzen 3700X

  Продавам Ryzen 3700X

  Како што гласи насловот - Продавам Ryzen 3700X. Купен од Сет, гаранција помината. Процесорот е бокс, но без кулер, кулерот отиде уште кога го купив. Локација Скопје. Карго ве молам не. Цена: 8000 денари
 2. Ryzen 7 3700X

  Ryzen 7 3700X

  Се продава AMD Ryzen 7 3700X BOX без гаранција (купен од Нексио, гаранцијата е истечена на 23.10.2022). Се продава поради upgrade на 5900X. Процесорот доаѓа исчистен од термална паста, спакуван во оригиналната кутија со оригиналниот Wraith PRISM кулер (напомена кулерот оригинално доаѓа со два...
 3. MadBuldog

  3700X Double Elite Build

  Ги чекав AMD Ryzen 3950X рецензиите пред да се одлучам со кој процесор ќе одам за мојот прв десктоп build, после повеќе од 15 години. Се мислев помеѓу Ryzen 3600 и 3700X, и базирано на моите работни (и гејминг) потреби на крај се решив да одам со 3700X (од Сетек). Сакав да одам со новиот X570...
На врв Дно