• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ryzen 3600

 1. rippermkd

  Продадено crosshair VII, r5 3600, bykski waterblock

  ќе ве молам за проценка поединечно за компонентите, после проценката ќе размислам дали ќе ги продавам crosshair VII гаранција истечена пред месец дена, досега се што ставив на неа оверклокна ко луда со минимални волтажи r5 3600 гаранција до 04.2023 на водно оверклока 4.5 гхз на 1.25волти bykski...
 2. KjEBE

  B450 tomahawk MAX со r5 3600 искуства?

  Здраво дечки ја отварам темава ме интересира кој од вас го поседува ова комбо, како сте задоволни, проблеми, средување волтажи, оверклок, стабилност и слично? Ви благодарам на секое споделено искуство однапред. :geek:
 3. Flapjack

  Најдобар RAM за Ryzen 5 3600X CPU?

  Здраво момци. Наскоро планирам да земам 3600X и заедно со него ке ми треба и нов РАМ. Ме занимаше дали има некој специфичен модел на РАМ со специфични тајминзи и брзини што најдобро одговара со процесоров? Исто така дали 16 или 32 гб. Ригот ке се користи најмногу за гејминг, со workload што...
 4. Buzaro

  Bios update

  Здраво вчера земав делови од сетек за пц. По склопувањето на компјутерот истиот не сакаше да постне. По пребарување на интернет дојдов до заклучок дека матичната во моменталнава состојба не го препознава процесорот и треба да се апдејтне биосот. Матичната е asus tuf x470 plus а процесорот е amd...
 5. Мино Андревски

  Ryzen gen3

  Здраво дечки, Има ли некој инфо кога би стигнале 3-та генерација Ryzen по продавници кај нас ? Овие од Сетек викаа као до крај на неделава ќе имало ама не ми се баш за верување. 3700Х и 3600, кој како е во можност, многу добра инвестиција.
На врв Дно