• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rx580

 1. VerGer

  Продадено Sapphire RX580 Nitro+ 8GB

  Се продава следната графичка (поради надградба што ми стои во потпис), купена лани од gOJDO, слики во прилог. Нема никаква мака, си тера се ко што треба. Едино фали еден стикер на фан-от (купена е така). 7000 мкд. Горан 071 389 396
 2. gremlin

  Графички

  Продавам: 3х XFX RX580 8GB - користени година ипол во климатизирана просторија без гаранција во оригинална кутија, немаат модифициран биос со волтажа и слично - 6500 ASUS GTX1070 DUAL 8GB - со бел кулер, купена од gOJDO користена 6 месеци во одлична состојба без гаранција - 12000
 3. BlackOuttheWoRlD

  Помош околу риг и графичка

  Здраво другари Планирам да земам 4-5 графички rx580 8gb за риг,ASUS ROG STRIX Z270E GAMING матична,Master Vanguard V series 1000W 80 Plus... Дали ќе се исплати да си го вратам профитот? бидејќи незнам колку струја треба да платам месечно и колку профит ќе имам. Ги имам пробано графичките,другари...
 4. gremlin

  Sapphire RX580 Nitro+ 8GB

  Се продава графичка Sapphire RX580 Nitro+ 8GB користена 10 месеци купена од грција, во одлична состојба во кутија комплет. Користена е на мојот домашен пц цело време. Добар оверклокер е, иде без проблем на 1450 / 9000 без додатен напон, повисоко немам тестирано. Цена 10.000 Sapphire RX580...
 5. shifty

  ASUS RX580 + X58 = ASUS SUX

  Дали некој на форумов се има сретнато со следниов проблем (специфичен за поновите ASUS графички): Пред извесен период купив ASUS RX580 8GB, ја монтирам на ASUS RAMPAGE II EXTREME (X58) матична и beep код VGA FAILURE, ја монтирам графичкава на H61 плоча истата работа... На крај ја ставив на Z97...
 6. gremlin

  2x Sapphire RX580 Nitro+ 8GB

  Се продаваат две графички Sapphire RX580 Nitro+ 8GB, користени се помалку од еден месец, имаат гаранција во оригинално пакување комплет. Цена: 460 EUR една или 900 за двете. Инфо за копачите, имаат микрон меморија и се оверклокува до 2250 а при тоа постигнува хеш рејт од 32.2 MH на ethash на...
На врв Дно