• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rx480

  1. HardCorec

    Продавам XFX Radeon RX480 4gb

    Како што гласи насловот, продавам RX480 купена од член на форумов (@gOJDO), графичката е од тие "копаните", јас ја користам за гејминг скоро 1 година (може и нешто помалце од година), картата нема никаков проблем, ја продавам бидејќи очекувам да ми стигне нова (по пат е). Слики мислам дека нема...
На врв Дно