Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

rx 6700

  1. orce97

    Undervolt na rx 6700xt (одлични резултати)

    Со благ undervolt na rx 6700xt картицата работи стабилно на 1.1V 2500mhz и троши околу 120W со 56степени на core и 64 на hotspot (нестварни резултати) :D Во прилог слика од тест и профилот за АМД софтвер :)
На врв Дно