• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rx 580

  1. comakot

    Колку е лесно заменување на термална паста?

    Прашувам бидејќи ќе ми е првпат, едниствен страв што го имам е при сколпување да го ставам кулер малце лево десно и да заврши паста кај што не треба. Причината за заменување на паста е поради високи температури на графичката. XFX 580 8GB - 1150 core, 2000 memory и стабилен undervolt, core clock...
На врв Дно