Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

rx 5700

  1. orce97

    Problem so rx 5700xt

    Zdravo na site, imam graficka karta sapphire rx5700xt pulse black edition. Resiv da smenam padovi poradi toa sto bece bucna, staviv 1mm padovi na chipovite i 2mm na backplate ja instalirav grafickata i pokrenav stress test sega temperaturite skoknaa za 15 stepeni prethodno vo furmark iimav 75...
На врв Дно