• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rtx2070

 1. Garfield'

  Лаптоп на половно

  Здраво ит другари Налетав на еден лаптоп со rtx2070 за 600€ Дали постои можност некако да го земам?лаптопчето е од германија https://m.kalaydo.de/kleinanzeigen/notebooks/max+q+legion+lenovo+y740+2019+rtc+2070/a/a592ad35/ Модел на лаптопот Lenovo Y740 2019 RTC 2070 мислам дека вреди лаптопчето...
 2. gremlin

  Gigabyte GeForce RTX 2070 WINDFORCE 8GB

  Gigabyte GeForce RTX 2070 WINDFORCE 8GB - купена пред 5 месеци со 2 години гаранција од Анхоч - 28.000 Купена е од gOJDO и ја имам користено неполни 2 месеца. Ја купив од мерак да пробам нова технологија и иако демоата за RTX како и перформансите беа импресивни сепак јас претежно играм дота2 па...
На врв Дно