• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rtx 2060

  1. Gappo

    Продадено MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G OC [со гаранција]

    Купена на 1 Април, 2019, во добра состојба. Број за контакт во ПП. Гаранција: До 1 Април, 2021 Цена: 17000 денари Specs: VRAM: 6GB, DDR6 Base Clock: 1365MHz Boost Clock: 1750MHz Power Usage: 160W Output: DisplayPort x 3 (v1.4) / HDMI 2.0b x 1 За повеќе...
На врв Дно