• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rs232

  1. Costigan_Jr

    Проценка Vantec 2-Port RS232 PCIe Aдаптер

    Молам за проценка. После проценката ќе одлучам дали че* оди на продажба. Картичката не е користена воопшто. Беше донесена од САД и остана неискористена. Модел: Vantec 2-Port Serial PCIe Host card UGT-PCE20SR Карактеристики: Compliant with PCI Express Specification 1.1 Supports x1, x4, x8, x16...
На врв Дно