• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

routerboard

 1. DrMTR

  Продавам нов MikroTik RB750Gr3

  Како што гласи насловот продавам нов Mikrotik Routerboard Rb750Gr3 нов во кутија топтан. Рутерот е донесен од странство, има гаранција од една година стандардна, но важи само за таму од каде што е купен. * Напомена: Рутерот е жичен рутер без Wi-Fi на него ! Еве цена ориентационо како се движи...
 2. DrMTR

  Рецензија MikroTik Routerboard hEX RB750Gr3

  Пред неколку дена имав можност да се дружам во ова мало ѕверче, со високи перформанси. Се работи за релативно малечок уред во димензии. Спакуван со мала рециклирана кутија со димензии 15x10cm во самото пакување, (стандардно за Микротик уредите), освен мало упатство за користење, самиот рутер и...
На врв Дно