• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rog

 1. ayahuasca

  Asus ROG Strix GeForce® GTX 1060 6GB GDDR5

  Купена е од сетек, со преостаната гаранција до ноември 2019. Зачувани се кутија и додатоци за картата. 10500 ден.
 2. ayahuasca

  Проценка ROG Strix GeForce® GTX 1060 6GB GDDR5

  Купена е од сетек, со преостаната гаранција до ноември 2019. Користена е за пубг и ептен ретко други игри чисто да видам перформанси. Никогаш не е користена за мајнинг и сл. и не е клокана. На ASUS GPU Tweak II e стандардно на gaming mode цело време. Зачувани се кутија и додатоци за картата...
На врв Дно