Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

роботика

  1. ContentBot

    Нанороботите повеќе не се научна фантастика, ќе овозможат ефикасни третмани за многу болести

    Нанороботи кои се движат низ крвотокот и дистрибуираат лекови до човечките клетки борејќи се со болести како што е ракот, повеќе не се научна фантастика благодарение на истражувачите од Институтот за биоинженерство на Каталонија (IBEC). Благодарение на 3D биопечатењето и инженерството, овие...
На врв Дно