• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

risk5 processor

  1. JensenInterceptor

    RISK5 Open Source Процесор - Ваши мислења?

    Не знам од каде да почнам или какви прашања да поставам, па, како што гласи насловот, кои се вашите мислења за овој процесор: https://riscv.org/ И да, „процесор со отворен код“??? Или како би се превело? :) ;)
На врв Дно