Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

rigovi

 1. Нов мајнинг риг 3060ti 377+ mhs

  Нов мајнинг риг 3060ti 377+ mhs

  Ригот е склопен денеска, сетиран на Simplemining со најновиот NB miner, копа 377+mhs на Eth, Следува со 1 година писмена гаранција на графичките. матична со 6 слота и 2x 850W 80+ gold PSU. цена: 4400 евра. контакт: 077 638 126
 2. Miki98

  Рамки за склопување на риг

  Здраво Од каде може да се најдат рамки за риг во македонија или надовр од мк? Вакво нешто имаа ли во мк?
 3. Miki98

  Профит и Потрошувачка на струја од Мининг Ригови

  Здраво Оваа тема ја отварам со цел да знаеме дали вреди сеуште копањето тоест колку може гарфичка да ископаa и потрошat струјаа и датрае важноста на графиката,еве една слика со две графиќки
На врв Дно