• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

риг

  1. Garfield'

    предлог напојување

    здраво другари барам помош кое подбро напојување можам на половно да го земам,знам дека не треба овде да стои темата,буџет од 6к до 8к напојување моќно,кое ќе се користи на риг со повеќе графички од 6. corsair или coolermaster v1200 и др. бладгодарам. мој тел. 070892849 може и на вибер да пишате.
На врв Дно