• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

rezident

  1. Anchor

    Payoneer - Електронски Сервис или Странска Сметка?

    За PayPal е децидно нагласено дека според НБРМ се смета за електронски сервис, но што станува со Payoneer? Дали некој член има добиено конкретен одговор од УЈП или одредена Банка кај нас во која група спаѓа Payoneer? Накратно, според НБРМ, Македонски Државјанин (физичко лице) не смее да...
На врв Дно