• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

revios

  1. champagnepepe

    ReviOS - Barebone Windows 10 for Gaming

    Не ви треба ни LTSC , ниту custom модификации на самата виндоус инсталација. Доколку гејмате, пробајте го ReviOS. Нуди се што ви е потребно, со сите модификации, изгасени процеси и сервиси + mousefix + power plans + зголемена приватност + full admin permissions без виндоус телеметријата од...
На врв Дно