Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

reuse

  1. zeroscience

    EmbedThis GoAhead Web Server 5.1.1 Digest Authentication Capture Replay Nonce Reuse

    #!/usr/bin/env python3 # -*- coding: utf-8 -*- # # EmbedThis GoAhead Web Server 5.1.1 Digest Authentication Capture Replay Nonce Reuse # # # Vendor: Embedthis Software LLC # Product web page: https://www.embedthis.com # Affected version: <=5.1.1 and <=4.1.2 # Fixed version: >=5.1.2 and >=4.1.3 #...
На врв Дно