• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

research

 1. zeroscience

  I Own Your Building (Management System) - Security Research Report

  Линк: https://www.zeroscience.mk/files/ioybms_gk_2019.pdf
 2. zeroscience

  PoC||GTFO - .mk mirror

  International Journal of PoC||GTFO - .mk mirror Линк: International Journal of PoC||GTFO :monster: PoC||GTFO | No Starch Press
На врв Дно