• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

рендер

  1. imperial

    Рендер Фарма - Kako?

    Во неколку наврати е спомната рендер фарма ама никако да видиме резултати. Идејата не е ништо ново ниту непознато, сепак, се работи за повеќе компјутери поврзани помеѓу себе кои имаат пристап до исти податоци и од нив да искалкулираат слика. Дали се работи за 3д или видео рендер, мислам дака има...
На врв Дно