Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

remote web management и port forwarding

 1. Miki98

  OpenWrt Port Forwarding не работи

  Здраво ит другари. Ми треба помош околу сетирање порт форвардинг на OpenWrt од дома преку лаптоп до публикувана ип со порт,проблемот е што не можам никако да пристапам до публик ип со порт. Имам два рутери 1.Првиот рутер е Тenda (врзан на интернет на wan) 2.Вториот рутер е TP-Link ac1750 со...
 2. Miki98

  Пристап надвор од дома на рутер и рутер со port forwarding

  Здраво Дали може некако да пристапам до port forwarding надвор од дома на мојот 2 рутер? Го уклучив Remote Web Management 192.168.0.1 Remote Management Enable Allow Internet User(s) Anyone Port NO. 8081 DMZ Host и DDNS исклучено. Пристапувам на рутерот надвор од дома,но на port forwarding...
На врв Дно