Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

regex

  1. metahuman

    [PHP] Вадење податок со regex

    Имам низа од стрингови. Од секој стринг треба да ги извадам податоците што се во мали загради, ( и ). $data = [ 'aaa|45.85[u](52.22) - (43.75) - 36.5[d](25.75)', 'bbb|238.4[u](345.45) - 24.1[d](13.85) - 56.4[d](56)', 'ccc|34.45[u](45.68) - 53.6[u](59.1) - 17.3[d](15.75)' ]; Еве до...
На врв Дно