• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

react

  1. pecko95

    React/Angular/Vue - кој framework е најпогоден за кај нас?

    Здраво. Се нафатив на почеток од годинава сам да учам front-end веб програмирање (без претходно искуство, било какво, со програмирање) и имам уште да доучам неки работи во vanilla JS пред да преминам на некој framework, па би сакал да знам, со време, кој од нив е најбаран тука кај нас? Со кој би...
На врв Дно