Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

raspberry pi 3

 1. hemicharot

  Барање на копчиња за аркејд

  Абе луѓе барам онакви џојстици и копчиња како шо се на аркејдс :mario:, за еден самостоен проект ама никако да најдам во македонија, а не ми се чека 30 дена.. еве слика на шо мислам- Ако некој вакво нешо нашол или знае кај има кажете ве молам ;) фала однапред :)
 2. smole

  Windows апликација во cloud

  Сакам да можам да пристапам кон windows апликација (да речеме Word) remote од секаде во секое време. Најдобра опција би била кога апликацијата би била на Raspberry Pi кој е цело време закачен на домашната мрежа а јас преку VPN можам да му влезам од било каде. Совет/препорака за RPi дистро /...
 3. petre.dimov

  UDOO X86 - 10x more powerful than RPi3

  Го видов на нет и интересно изгледа уредот. За таа цена се добива добар систем кој што е способен за 4К и слични позахтевни работи. Какво мислење имате за уредот, дали некој го има користено. https://betanews.com/2016/05/19/udoo-x86-10x-more-powerful-than-raspberry-pi-3/ UDOO X86 - UDOO...
На врв Дно