Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ram меморија

  1. A

    Проблем Проблем со RAM слот на лаптоп

    сакав да надоградам RAM меморија на лаптопот Lenovo L3 15IIL05 и нели кога ќе ги притиснеш држачите (слика) треба да се отвори слотот нагоре (повеќе слики) еве и видео како треба да изгледа тоа епа слотот не се отвара а не сакам да го скршам со сила има ли некој идеја што може да направам
На врв Дно