Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ram ddr4

 1. Рам меморија Corsair Dominator Platinum RGB 64GB DDR4 Kit 3600 (4x16GB)

  Рам меморија Corsair Dominator Platinum RGB 64GB DDR4 Kit 3600 (4x16GB)

  Продавам рам меморија (сет од 4 плочки) Corsair Dominator Platinum RGB 64GB DDR4 Kit 3600 (4x16GB) C18 K4 CMT64GX4M4K3600C18. Плочките се во перфектна состојба и функционираат без ниту една најмала забелешка. Рамот е купен од ComputerUniverse во мај оваа година. Ги продавам само како комплет (за...
 2. Нема Слика

  Продавам RAM DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz

  Продавам RAM DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz G.SKILL RipjawsV F4-3600C19D-16GVRB Гаранција уште 4 години. Рамот тера 3600 без проблеми - моментално е спарен со 5800x. Цена : 1800денари.
 3. Рам Kingston HyperX FURY DDR4 3200 MHz 2x8 GB

  Рам Kingston HyperX FURY DDR4 3200 MHz 2x8 GB

  Здраво дечки, ако може проценка за рам меморијава, па да одат на продажба. Користени во оптимални услови. Имаат гаранција од Сетек до 22.06.2025. Точен модел HX432C16FB3/8
 4. Нема Слика

  8700k, ASRock Z390 Phantom Gaming 7, 16Gb RAM 3600mhz

  Ќе ве замолам за проценка на: Intel 8700k (Користен сток) - Нема гаранција ASRock Z390 Phantom Gaming 7 - Гаранција до 07.05.2023 во Нексио. G.Skill Ripjaws V 3600mhz CL16 2x8 - Треба да ја побарам гаранцијата. Користени за гејминг и без никакви проблеми. Се продаваат поради апгрејд.
 5. 2 x 8GB XPG D41 DDR4 3000Mhz

  2 x 8GB XPG D41 DDR4 3000Mhz

  Продавам две плочки 8GB XPG D41 DDR4 3000Mhz кои се во одлична состојба, користени во гејминг машина. Без кутија. Гаранцијата е истечена. Само во Скопје. Цена: 1500 ден.
 6. G.Skill Trident Z RGB 2x8GB Kit

  G.Skill Trident Z RGB 2x8GB Kit

  Поздрав дечки, Продавам пакет рам стикови 2x8GB G.Skill TridentZ RGB DDR4, купени од Нексио, пројдена гаранција баш годинава. Едниот стик имаше проблеми, па беше заменет од страна на Нексио (Со дечките од Нексио беше тестиран, испадна нешто проблеми со контролер, ми го сменија), но ми го...
 7. Ram 8GB DDR 4 2133mhz HyperX Furry

  Ram 8GB DDR 4 2133mhz HyperX Furry

  Се продава Hyperx Furry - Инфо 077/409/939
На врв Дно